У нашој школи за време дечје недеље било је разноврсних и креативних актвиности.
Понедељак 01.10. 2018.
 поставили смо таблу пријатељства, где смо у коверте убациливали поруке захвалности, извињења или честитке.
Уторак 02.10.
 Осликавали смо школско двориште на тему “Моје је право да живим срећно и здраво за одрастање без насиља“’.
Среда 03.10.
Прваци су посетили градоначелника, а остали су имали акцију размене књига и ревију ручно прављењених играчака.
Ученици 2/2 и 2/3 . разреда били су у посети музеју на отварању изложбе “ Кад су карловчани били мали“ .
Четвртак 04.10.
Одржана је приредба поводом пријема првака у Дечји савез.
Организован је Јесењи крос у ком су учествовали сви ученици школе.
Петак 05.10.
Дан загрљаја пружали смо загрљаје и кроз фотографисање обележили тренутак као симбол  ненасилне комуникације са школским друговима.
У завичајној збирци ученици  2/2 и 3/1 приредили су пригодан програм поводом отварања изложбе креативних дечјих раодва мнасталих на креативним радионицама.